14 دسامبر

اختلال ارگاسم در بانوان

اختلال ارگاسم در بانوان

آیا درمانی برای اختلال ارگاسم در بانوان وجود دارد؟ اختلال عملکرد ارگاسم اصطلاح پزشکی، برای دشواری رسیدن به ارگاسم علی رغم تحریک جنسی است.ارگاسم احساس لذت، آزادی و انقباضات غیر ارادی کف لگن است که در اوج تحریک جنسی رخ می دهد.

انواع مختلفی از اختلال عملکرد ارگاسم وجود دارد ، از جمله:

اختلال عملکرد ارگاسم اولیه، زمانی که شخص هرگز ارگاسم نداشته باشد.

اختلال عملکرد ارگاسم ثانویه، زمانی که فرد دچار ارگاسم شده است اما پس از آن در تجربه مجدد، مشکل وجود دارد.

اختلال عملکرد ارگاسم عمومی، هنگامی که فرد در هر شرایطی با وجود تحریک کافی نتواند به ارگاسم برسد.

اختلال عملکرد ارگاسم در وضعیت، هنگامی که فرد در شرایط خاص یا با تحریکات خاصی نمی تواند ارگاسم داشته باشد. این نوع اختلال ارگاسم شایع ترین است.

اختلال عملکرد ارگاسم می تواند مردان و زنان را تحت تأثیر قرار دهد اما بیشتر در زنان مشاهده می شود. محققان تخمین می زنند که اختلال ارگاسم زنان، ممکن است بین 11 تا 41 درصد زنان را تحت تأثیر قرار دهد.

اختلال ارگاسم در بانوان

علائم اختلال ارگاسم

اختلال عملکرد ارگاسم زمانی است که کسی، ناتوان در رسیدن به ارگاسم دارد. برای برخی از افراد رسیدن به نقطه اوج می تواند بیش از حد معمول طول بکشد یا رضایت بخشی کافی نداشته باشد.

نوع احساس ارگاسم یا مدت زمان طولانی شدن ارگاسم می تواند بسیار متفاوت باشد. وقتی کسی دچار اختلال عملکرد ارگاسم باشد، رسیدن به اوج ممکن است طولانی شود، رضایت بخشی نداشته باشد یا غیرقابل دستیابی باشد.

چه عواملی باعث اختلال ارگاسم می شود؟

دانشمندان مطمئن نیستند که چه عواملی باعث اختلال عملکرد ارگاسم می شود، اما معتقدند عوامل زیر ممکن است در بروز این مشکل نقش داشته باشند:

مسائل مربوط به رابطه زناشویی

برخی از شرایط پزشکی، مانند دیابت

مصرف برخی از داروها، از جمله داروهای ضد افسردگی

سابقه سو استفاده جنسی

اعتقادات مذهبی و فرهنگی در مورد جنسیت و رابطه جنسی

افسردگی

اضطراب

فشار

عزت نفس پایین

همچنین ، زنان بالای 45 سال بیشتر از زنان زیر این سن دچار مشکل ارگاسم می شوند. این ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی مربوط به یائسگی و تغییرات واژن باشد.

تشخیص اختلال ارگاسم

قبل از تشخیص اختلال عملکرد ارگاسم، پزشک احتمالاً در مورد علائم فرد و تجربیات در رابطه جنسی از فرد سوال می پرسد.

پزشک همچنین مواردی را که می تواند در اختلال عملکرد ارگاسم موثر باشد، مانند شرایط زمینه ای سلامتی یا داروهایی که فرد مصرف می کند ، بررسی می کند.

درمان اختلال ارگاسم در بانوان

درمان اختلال عملکرد ارگاسم بسته به علت اصلی آن متفاوت است. یک پزشک ممکن است درمان سایر بیماری ها یا تنظیم داروهایی که منجر به مشکلات سلامتی جنسی می شوند را توصیه کند.

هورمون درمانی ممکن است برای برخی از خانمها موثر باشد ، به خصوص اگر ناتوانی در ارگاسم همزمان با شروع یائسگی باشد.

در این موارد ، پزشک ممکن است به خانم پیشنهاد کند کرم استروژن ، پچ یا قرص استفاده کند. استروژن ممکن است برخی از علائم یائسگی را کاهش دهد و پاسخ جنسی را بهبود بخشد.

گاهی نیز سایر روش های درمانی همچون درمان ارگاسم با اوشات و یا G shot  به فرد توصیه می شود.

در حالی که اختلال عملکرد ارگاسم موقعیتی غیرمعمول نیست، اما اگر هر گونه نگرانی در مورد توانایی ارگاسم دارند، باید با پزشک خود صحبت کنند.

پاسخ

چهار × 5 =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید