31 آگوست

واژینیسموس

واژینیسموس

می توان به جد گفت که یکی از مهمترین اصل های زندگی زناشویی، رابطه جنسی می باشد؛ و وجود آن برای بقا و استحکام هر زندگی لازم و ضروری است. واژینیسموس، نام یک بیماری است، که ابتلا به آن می تواند بر توانایی های جنسی زنانه، در رابطه جنسی تاثیر منفی بگذارد.اگر شما هم دچار بیماری واژینیسموس هستید و به دنبال درمان قطعی آن هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

واژینیسموس چیست ؟

واژینیسموس، بیماری است که در آن عضلات کف لگن و عضلات واژن زنان دچار تنش شده و مقاربت را ناممکن می سازد؛ و اگر مقاربت نیز صورت گیرد، معمولا با درد بسیار شدیدی همراه است.

واژینیسموس
درمان واژینیسموس

علت ایجاد واژینیسموس در زنان چیست؟

جالب است بدانید که علت اصلی و غالب این بیماری، عوامل روحی و روانی است. مشکلاتی مانند: افسردگی، اضطراب، باورهای اشتباهی که زنان معمولاً درمورد رابطه زناشویی دارند، رابطه دردناک در گذشته، تنش، ترس از همسر،تجاوز و… مواردی از این قبیل، به صورت ناخودآگاه، می‌تواند باعث ایجاد این بیماری شود و سبب می‌شود که به صورت ناآگاهانه عضلات کف لگن دچار انقباض شود و درد شدیدی را به همراه داشته باشد و در نتیجه، دخول را غیر ممکن می سازد.
معمولاً بیماری واژینیسموس و سایر مشکلات جنسی زنان، جنبه روحی و روانی دارند.اما بیشتر افراد با مراجعه به سکس تراپیست و روان درمانی بهبود می یابند .

علائم بیماری واژینیسموس

درد در هنگام رابطه جنسی، تنها علامت است! که این درد، در میان زنان می تواند درجات متفاوت و مختلفی را داشته باشد.

درمان واژینیسموس

برای درمان کسانی که به این بیماری دچار هستند، چند شیوه متفاوت وجود دارد.
هم درمان‌های روحی،روانی و هم درمان های فیزیولوژیک.
در کل این بیماری، قابل درمان است.درمان واژینیسموس، معمولا در برگیرنده آموزش، مشاوره و ورزش می باشد.

ترکیبی از تمرینات کگل و مشاوره، اینکه زنان آناتومی بدن خود را بشناسند و آگاه سازی از اینکه در طول رابطه جنسی چه اتفاقی می‌افتد، به بیمار کمک زیادی می‌کند.
همچنین در بعضی از موارد نیز عمل جراحی، می‌تواند واژینیسموس را درمان کند.

باورهای اشتباه درباره بیماری واژینیسموس

۱_ بانوان دچار به واژینیسموس، از لحاظ جنسی سرد هستند!!

۲_واژینیسموس نیاز به درمان ندارد!

۳_ واژینیسموس با گذشت زمان درمان می‌شود.

۴_واژینیسموس با رابطه مداوم درمان خواهد شد!

۵_ تماشای فیلم های پورن و غیر اخلاقی و مصرف الکل زیاد، باعث از بین رفتن واژینیسموس می شود!

موارد ذکر شده از توصیه های غیر تخصصی بعضی افراد، برای درمان واژینیسموس است. اما بدانید که این بیماری تنها با مراجعه به متخصص زنان و پزشک مربوطه و با تشخیص شدت میزان بیماری درمان خواهد شد
و تنها پزشک می تواند به شما کمک کند.

آیا زنانی که از بیماری واژینیسموس رنج می برند، می توانند باردار شوند؟!

قطعاً بله!
بسیاری از زنان با مراجعه به پزشک و حل این مشکل، توانسته اند که رابطه عادی با همسر خود داشته باشند و در نهایت این رابطه، منجر به بارداری و زایمان طبیعی نیز شده است.

نقش همسران در درمان واژینیسموس

مردان، نقش اساسی در درمان واژینیسموس زنان دارند. به همین دلیل، حضور زوج همراه با یکدیگر، برای درمان این بیماری جهت مشاوره، ضروری است.شوهر می‌تواند کمک بسیاری به همسر خود در حل این معضل بکند.
همچنین مرد، به هیچ عنوان نباید که با توسل به زور و اجبار ، رابطه جنسی را انجام دهد. زیرا این عمل، کار را خراب‌تر می‌کند و درمان واژینیسموس را سخت تر خواهد کرد.پس حتماً باید در صدد حل این مشکل با مراجعه به پزشک متخصص در آیند.

سخن آخر

اگر از بیماری واژینیسموس رنج می برید، حتما برای درمان آن اقدام کنید.این بیماری، مشکلی نیست که خود به خود حل شود و تنها پزشک متخصص می تواند به شما کمک کند. رابطه زناشویی، از وجوه مهم زندگی مشترک است و اگر شما این مشکل را خود را حل نکنید، کم کم به سردی بین زوجین و در نهایت به طلاق منجر خواهد شد!

پاسخ

12 + 11 =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید