25 مارس

راه های پیشگیری از بارداری

راه های پیشگیری از بارداری

راه های پیشگیری از بارداری کدامند؟پرهیز تنها راه جلوگیری از بارداری است، اما اگر از نظر جنسی فعال هستید، دانستن همه گزینه ها مهم است. اگرچه استفاده از راه های جلوگیری از بارداری می تواند به جلوگیری از بارداری ناخواسته کمک کند، اما اگر هر کدام از روش های به روش صحیح استفاده نشود، فایده ای نخواهد داشت.در ادامه کارهایی که می تواند برای اطمینان از داشتن روش صحیح کنترل بارداری و استفاده صحیح از آن کار آمد باشد، بررسی می شود.

گزینه های پیشگیری از بارداری خود را کاوش کنید

چندین گزینه هورمونی و غیر هورمونی برای انتخاب وجود دارد. رویکردهای هورمونی شامل موارد زیر است:

قرص های ترکیبی روزانه حاوی استروژن و پروژسترون هستند، دو هورمون مصنوعی مشابه هورمون های ساخته شده توسط تخمدان.دستگاه های داخل رحمی (IUD) می توانند هورمونی یا غیر هورمونی باشد. بسته به دستگاه، می توان آنها را 3 تا 10 سال استفاده کرد.

راه های پیشگیری از بارداری

اطمینان حاصل کنید که از راه های کنترل بارداری خود به درستی استفاده می کنید

چند نکته وجود دارد که باید برای اطمینان از موثر بودن کنترل بارداری بدانید، لازم است قرص را هر روز در یک زمان مشخص مصرف کنید. اگر قرص را خیلی زود یا خیلی دیر مصرف کنید، می تواند تعادل هورمونی شما را بر هم بزند. این می تواند اثر قرص را کم کند.

از دوزهای فراموش شده خودداری کنید. وقتی یک روز را از دست می دهید، کنترل بارداری تأثیر کمتری می یابد.

بلافاصله یک قرص فراموش شده را مصرف کنید. اگر روزی را از  دست دادید، به محض یادآوری قرص را مصرف کنید. اگر دو روز از دست رفته دارید، می توانید هر دو قرص را یک باره یا در زمان های مختلف در طول روز مصرف کنید.

استفاده از کاندوم

تمام این روش ها در جلوگیری از بارداری بسیار موثر هستند، اما از ابتلا به عفونت های مقاربتی جلوگیری نمی کند. کاندوم تنها راه پیشگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی است و از جمله کنترل بارداری هورمونی باعث افزایش محافظت می شود.از کاندوم زن و مرد به طور همزمان استفاده نکنید.

اطمینان حاصل کنید که از کاندوم به درستی استفاده می کنید!

اگر کاندوم را درست نپوشید یا از اندازه اشتباه استفاده کنید، فایده ای ندارد.برای استفاده از کاندوم مردانه باید، کاندوم را بر روی یک آلت تناسلی مرد به صورت قائم قرار دهید. اگر آلت تناسلی ختنه نشده است ابتدا پوست ختنه گاه را عقب بکشید.اطمینان حاصل کنید که هوا را از نوک کاندوم خارج کنید.با دقت کاندوم را از پایین پایین باز کنید.قبل از بیرون آوردن، کاندوم را در قاعده نگه دارید. بعد از بیرون کشیدن، کاندوم را با احتیاط برداشته و در سطل آشغال بیندازید.هرگز از کاندوم استفاده مجدد نکنید و هرگز از دو کاندوم همزمان استفاده نکنید.

در کاندوم زنانه، انتهای بسته آن دارای یک حلقه ضخیم است که کاندوم را در واژن در جای خود نگه می دارد. انتهای باز آن یک حلقه نازک دارد که دهانه واژن را می پوشاند.برای استفاده از کاندوم زنانه باید،موقعیت را پیدا کنید.انتهای بسته را بگیرید، سپس دو طرف حلقه داخلی را با انگشت شست و انگشت خود فشار دهید.

این انتها را داخل واژن قرار دهید، سپس با استفاده از انگشت خود آن را تا آنجا که ممکن است فشار دهید تا در داخل دهانه رحم قرار گیرد.

آلت تناسلی شریک زندگی خود را به داخل کاندوم هدایت کنید. اگر کاندوم به داخل واژن شما رانده شد یا آلت تناسلی بین کاندوم و دیواره واژن لغزید، آن را متوقف کنید.

متاسفانه استفاده از راه های پیشگیری از بارداری گاهی اوقات با شکست مواجه می شود، اما شما هنوز گزینه هایی دارید. اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید می تواند از بارداری جلوگیری کند.

قرص EC هورمونی. می توانید قرص های EC هورمونی را بلافاصله یا حداکثر پنج روز بعد از رابطه جنسی مصرف کنید. اما وقتی در 72 ساعت اول مصرف شود بسیار موثر است. شما می توانید قرص های EC را از داروخانه خریداری کنید.

پیشگیری از بارداری IUD اضطراری

 پزشک شما می تواند برای جلوگیری از بارداری، تا 5 روز بعد از رابطه جنسی مس آی یو دی را وارد کند و می تواند تا 10 سال ادامه یابد. همانند قرص های EC ، آی یو دی اضطراری با اکثر برنامه های بیمه ای می تواند رایگان یا کم هزینه باشد.آی یو دی میله های کوچک T شکل در رحم شما قرار می گیرد. آنها با ضخیم شدن مخاط دهانه رحم از ورود اسپرم به رحم شما جلوگیری می کنند.دکتر الهام امام جمعه بسته به شرایط افراد، روش های مختلف بارداری را پیشنهاد می کنند.

پاسخ

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید