20 جولای

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن کدام است؟بارداری و زایمان می تواند باعث کشیدگی واژن و کانال زایمان شود. زمانی که واژن بیش از حد کشیده شود، اصطکاک و احساس لذت بخشی در هنگام رابطه جنسی را برای هر دو شریک زندگی کاهش می دهد. این امر می تواند موجب دردناک بودن مقاربت شود و در بعضی موارد منجر به بی اختیاری ادرار و حتی مسائل مربوط به حرکات روده شود.امروزه با استفاده از روش واژینوپلاستی یا جوان سازی واژن می توان این قبیل مشکلات را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کرد.

روند کار تنگ کردن واژن

در طی جراحی تنگ کردن واژن، عضله کشیده شده در پشت واژن کوتاه شده و بهم بخیه می خورد. واژینوپلاستی یک عمل ترمیمی است و در مواردی که زنان دچار کشش شدید بافت واژن و عضلات و همچنین پرینه در ورودی واژن شده اند، باعث تقویت عضلات و کاهش سستی واژن می شود و کف لگن را بازسازی می کند.

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن

کشش واژن می تواند در نتیجه روند طبیعی پیری یا پس از زایمان رخ دهد که واژن ظاهر خود را در حالت قبل از بارداری بهبود نمی بخشد. عضلات که در دو طرف لگن بانوان قرار دارد، اغلب در زمان بارداری و زایمان، کشیده می شوند. شکایات معمول شامل عدم رضایت از ظاهر واژن و در بعضی موارد کاهش حساسیت در ناحیه است.

جراحی سفت شدن واژن را می توان با جراحی لبیاپلاستی انجام داد.

اگرچه بسیاری از خانمها از طرح این موضوع با جراح خیلی خجالت می کشند، اما خبر خوب این است که یک راه حل ساده و موثر برای اصلاح این بیماری وجود دارد و می تواند با احتیاط درمان شود.

چه افرادی کاندید خوبی برای عمل تنگ کردن واژن هستند؟

بانوانی که از نظر جسمی و روانی متناسب و سالم هستند.

از عملکرد واژن خود اذیت می شوند، شاید این علت به دنبال زایمان یا به دلیل بالا رفتن سن باشد.

افرادی که انتظارات واقع بینانه از آنچه با جراحی می توان بدست آورد، داشته باشند.

خطرات عمل تنگ کردن واژن چیست؟

عوارض بعید است. مانند همه جراحی ها، برخی از عوارض نیز ممکن است بروز دهد، جراح زیبایی زنان باید قبل از جراحی، بیمار را از عوارض و تاثیرات مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن در نتیجه جراحی آگاه کند.

آیا واژینوپلاستی دردناک است؟

اکثر بیماران ما ترجیح می دهند تحت بیهوشی عمومی این روش را انجام دهند، بنابراین دردی احساس نخواهند کرد. بعد از جراحی، هرگونه درد یا ناراحتی که تجربه می کنید با دارویی که جراح شما ارائه می دهد به طور موثر کنترل می شود و معمولاً ظرف چند روز فروکش می کند.

ممکن است برخی از ناراحتی ها و تورم های خفیف را تجربه کنید اما این حالت معمولاً طی یک یا دو هفته کاملاً از بین می رود. بسیاری از بیماران پس از یک هفته به کار خود برمی گردند اما به شما توصیه می شود که ممکن است دو هفته مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن نیاز باشد. شما باید تا زمان بهبودی کامل (حدود 6 هفته) از ورزش و مقاربت جنسی خودداری کنید.

چه مدت طول می کشد تا بعد از جراحی واژینوپلاستی بهبودی کامل حاصل شود؟

پس از جراحی تورم، درد و کمی کبودی وجود دارد که باید طی یک یا دو هفته فروکش کند. نتیجه نهایی شما ممکن است دو ماه پس از جراحی باشد، اما معمولاً می توانید در طی 4-6 هفته فعالیت جنسی خود را از سر بگیرید.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

دارو ها و آنتی بیوتیک ها باید طبق دستور پزشک مصرف شود.

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد و تورم کمک کننده است.

بعد از هر بار شستشو باید ناحیه کاملا خشک شود، این کار به جلوگیری از بروز عفونت کمک می کند.

استحمام حداقل 2 تا 3 روز بعد از جراحی توصیه نمی شود.

تا بهبودی کامل استفاده از وان و استخر مجاز نیست.

به مدت 2 ماه بعد از جراحی ورزش و رابطه جنسی توصیه نمی شود.

در صورتی که به تمام توصیه های پزشک خود عمل کنید، می توانید زمان دوران نقاهت خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

پاسخ

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید