22 آگوست

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس

بهترین روش درمان واژینیسموس چیست؟ اگرچه واژینیسموس یک اختلال جنسی شایع است، اما اغلب داده های محدودی در مورد شیوه های درمانی مرتبط با بیماران مبتلا به علائم واژینیسموس وجود دارد.

 برای اکثر بیماران، ندانستن اینکه به چه کسی اعتماد کنند یا به کجا مراجعه کنند نقش مهمی در تشخیص و درمان واژینیسموس دارد.

قبل از شروع درمانهای واژینیسموس، با انجام یک ارزیابی ساده توسط متخصص زنان و زایمان، می توان به راحتی واژینیسموس را تشخیص داد. معاینات زنان فقط چند دقیقه طول می کشد و کاملاً بدون درد است و به راحتی انجام می شود.

این معاینات زنان قبل از درمان بسیار مهم است، زیرا، همانطور که در مورد مشکلات واژینیسموس که روانگردان نیستند، اگر مشکل زمینه ای ارگانیک باشد می توان آن را با یک عمل جراحی ساده برطرف کرد. به همین دلیل است که لازم است بیماران واژینیسموس قبل از هر چیز توسط متخصص زنان معاینه شوند!

درمان واژینیسموس

در 90٪ موارد، علل واژینیسموس روان زا است و برای درمان آنها، بیشتر اوقات روشهای رفتاری و شناختی ترجیح داده می شود.

در میان رویکردهای شناختی ممکن است روش هایی مانند اطلاع بیمار از اندام های تناسلی، نشان دادن آنها از طریق آینه و ارائه اطلاعات توضیحی در مورد جنسیت وجود داشته باشد.

با آموزش تمرینات کگل به شخص ، بیمار می تواند یاد بگیرد که بر عملکرد ماهیچه در واژن خود کنترل داشته باشد. از نظر منطقی، فردی که این عضله را هنگام نگه داشتن ادرار یا ادرار کردن کنترل می کند، می تواند در طول رابطه جنسی نیز همین کنترل را داشته باشد.

درمان واژینیسموس با بوتاکس

درمان معمولی در موارد خفیف و متوسط، ​​موثر هستند، در حالی که سم بوتولینوم تأثیر سریع تری دارد و بنابراین در موارد شدیدتر بهترین روش درمان است. زیرا بوتاکس باعث فلج کردن عضله به صورت موقت می شود، در نتیجه این امر باعث می شود هیچ گونه انقباضی در طول دخول صورت نگیرد.

درمان محافظه کارانه در موارد خفیف، شامل تمرینات کگل، روان درمانی، مشاوره جنسی، روان کننده ها، بی حسی موضعی، شل کننده های عضلانی، داروهای ضد اضطراب، فیزیوتراپی و درمان با گشاد کننده ها است.

دوره درمان واژینیسموس

دوره های درمان واژینیسموس بستگی به میزان مشکل بیماران دارد و می تواند بین چند روز تا چند ماه متغیر باشد.

لازم به ذکر است که، باید واژینیسموس را یک مشکل خانوادگی بدانیم و آن را مشکل متقابل زن و مرد معرفی کنیم. از این نظر، زوجین هرگز نباید یکدیگر را سرزنش کنند و به ویژه در طول دوره درمان باید نسبت به یکدیگر بسیار درک داشته باشند. واژینیسموس فقط مشکل شما نیست بلکه یک اختلال عملکرد جنسی است که افراد زیادی با آن مواجه می شوند.

آیا درمان واژینیسموس در یک جلسه امکان پذیر است؟

برای اینکه افراد به درجه بلوغ خاصی در درمان برسند، باید به تدریج بهبود پیدا کنند. در یک فرد، هویت جنسی در کودکی شکل می گیرد. واژینیسموس در نتیجه پیامهای منفی خاصی که از سنین اولیه بدست آمده است ایجاد می شود. به همین دلیل، زمان زیادی طول می کشد تا تعصبات منفی، نادرست و اغراق آمیز درباره جنسیت را از حافظه حذف کرده و در عوض اطلاعات صحیح را کاشت. مهمتر از همه، نیاز به آرامش، صبر، اراده و تلاش زیادی دارد.

تنها استثنا در اینجا زوج هایی هستند که مشکلات واژینیسموس سبک تری دارند و نمی توانند نه به دلیل ترس بلکه به دلیل نداشتن اطلاعات، رابطه جنسی برقرار کنند. این زوج ها، که عدم اطلاعات آنها در امور جنسی با درمان های شناختی در یک جلسه تکمیل می شود، می توانند به راحتی وارد رابطه جنسی شوند.

دوره بعد از درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس و شروع رابطه جنسی برای زوجین یک موقعیت بسیار شاد و خوشایند است.

ذهن های این افراد پر از سوالاتی از جمله، آیا می توانم یک رابطه کامل را تجربه کنم؟ آیا می توانم رضایت همسرم را جلب کنم؟ آیا می توانم به ارگاسم برسم؟ این نوع نگرانی ها به طور معمول فرد را به نگرانی انجام کامل رابطه جنسی، به جای لذت بردن از رابطه سوق می دهد.

نباید فراموش کرد که هدف اصلی در رابطه جنسی لذت بردن است. زوجین، پس از اولین تجربیات جنسی خود، یک رابطه جنسی کامل انجام می دهند و بعد از آن، تمرکز بر افزایش ارگاسم  و لذت، بر رضایت جنسی آنها تأثیر مثبت می گذارد.

پاسخ

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید