26 فوریه

جراحی واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی یکی دیگر از جراحی های زیبایی زنان است که امروزه بسیار رایح شده است، در حقیقت با کمک این جراحی می توان تا حد زیادی مشکلات بانوان را برطرف کرد. در این عمل بستگی به مهارت پزشک خود فرد احساس تنگی کرده و به گونه ای است که انگار تا این زمان هیچ رابطه جنسی نداشته است واگر شما نیاز به عمل تنگ کردن واژن دارید می توانید از واژینوپلاستی استفاده کنید .بعضی از اشخاصی که نیاز بیشتر به انجام این عمل دارند به چند گروه تقسیم می شوند که ما در این جا به آن ها اشاره می کنیم :

 • افرادی که سن آن ها بالا رفته
 • بعد از یائسگی
 • روابط جنسی مختلف
 • اشخاصی که زایمان طبیعی داشته اند
 • ژنتیک

یکی از عمل های زیبایی که به دست جراحان زیبایی و یاجراحان زنان انجام می شود  .همین عمل زیبایی واژینو پلاستی می باشد که هرشخصی نیاز به انجام تنگ کردن واژن داشته باشد به جراح زنان مراجعه می کند .مراجعینی که به ما مراجعه می کنند سوالات متعددی راجب چگونه انجام شدن واژینو پلاستی دارند از این رو ماتصمیم گرفته ایم برای شما مقاله ای اماده بکنیم تا به سوالات مراجعین عزیزپاسخ بدهیم. البته ما در مورد همه روش ها راجب واژینو پلاستی درسایت خانم دکتر الهام امام جمعه توضیح داده ایم .

لابیاپلاستی و جراحی واژینوپلاستی چه تفاوتی باهم دارند؟

در عمل لابیاپلاستی لبیاها بافت هدف می باشند، اما در عمل واژینوپلاستی واژن بافت هدف خواهد بود.

لبیاها در لابیاپلاستی کوچک خواهند شد اما در عمل واژینوپلاستی واژن در طول عمل تنگ خواهد شد.

در لابیاپلاستی اگر عمل با لیزر انجام شود ، لابیا به کنک لیزر برش خواهند خورد و در آخر بخیه خواهند خورد اما در واژینوپلاستی اگر عمل با لیزر باشد ، لیزر بدون این که نیازی به برش و همچنین بخیه ای داشته باشد می تواند به تنگ کردن واژن کمک کند.

یکی دیگر از تفاوت این 2 عمل این می باشد که لابیاپلاستی با لیزر در یک جلسه انجام خواهد گرفت اما واژینوپلاستی در چندین جلسه صورت می گیرد.

انواع روش های جراحی واژینوپلاستی

روش های گوناگونی برای انجام واژینوپلاستی وجود دارد که ما دراین جا برای شما نام می بریم :

 • واژینوپلاستی بالیزر
 • واژینوپلاستی با تزریق چربی
 • واژینوپلاستی بانخ
 • واژینوپلاستی با جراحی
 • واژینوپلاستی با تزریق فیلر

زنانی که زایمان های طبیعی متعددی داشته اند امکان دارد برای لیزر درمانی مناسب نبوده و جراحی واژن برای آن ها گزینه مناسب تری باشد .البته با وجود روش های گوناگون فرد نمی تواند هرروشی را که خواست انجام بدهد باید انتخاب مناسب ترین روش توسط پزشک شما انجام بشود .البته بعضی از اشخاص با لیزر درمانی نتیجه بسیار عالی گرفته اند ولی انتخاب روش نسبت به نیاز هرشخص انتخاب می شود .و ما دراین جا به آن می پردازیم :

واژینوپلاستی با لیزر

اگر فردی نیاز به تنگ کردن واژن داشته باشد بهترین روش که بسیار پرطرف دار می باشد همین واژینوپلاستی با لیزر است . دو تا از معروف ترین دستگاهی که در طی این چند سال اخیر با هندیپیس مخصوص وارد واژن شده و فرد بعد از جلسه اول می تواند نتیجه را حس کند دستگاه های لیزر ژولیت و لیزر مونالیزا تاچ است . و تعداد جلسات هر فرد نسبت به میزان گشادی و مشکل هر شخص متغییر است .

سالانه افراد زیادی با مراجعه به مطب دکتر الهام امام جمعه خواستار این نوع عمل هستند همچنین در این روش لیزر درمانی فرد بلافاصه می تواند به زندگی خود ادامه داده و هیچ دوران نقاهتی نداشته باشد . در این روش فرد با بی حسی بی حس شده و هندپیس دستگاه لیزر وارد واژن شده و با تابیدن اشعه سبب ایجادمنافذ و کانال های دیواره واژن می شود و از این رو سلول های سالم شروع به ترمیم سلول های آسیب دیده می کنند و باعث بهبود شخص بیمار می شود .

واژینوپلاستی با تزریق چربی

در این روش فرد پزشک با برداشتن مقداری چربی از بدن شما حتی اگر لاغر نیز باشید و با تزریق کردن این چربی به داخل واژن شما سبب تنگ شدن واژن می شودو از قطر واژنتان می کاهد این روش معمولا تاثیر دائمی دارد ولی لیزر درمانی و همچنین لیفت با نخ نسبت به این روش ارجعیت دارد .یکی از مزیت های استفاده از روش تزریق چربی به واژن این است که می توانید بلافاصله بعد از این عمل به فعالیت های روزانه خود بپردازید زیرا دوران نقاهتی نخواهید داشت .

واژینو پلاستی بانخ

در این روش نیازی به بی هوشی وجود ندارد و کاملاً سرپایی کار شما انجام می شود .باید قبل از استفاده از این روش یکم قبل تر مراجعه کرده تا از پماد بی حسی موضعی برای شما استفاده بشود . و مدت زمان انجام این عمل نسبت به مشکل آن شخص از یک ربع تا چهل دقیقه زمان می برد .

ما در این روش با تنگ کردن عضلات کناری واژن و لیفت آن ها باعث تنگ شدن واژن می شویم . ما برای این روش از نخ های لیفتینگ مختص واژن استفاده می کنیم که از کیفیت های بالایی برخوردار هستند و باعث افزایش کلاژن سازی می شود و بعد از گذشت مدتی فرم ناحیه ژنیتال شما بهبود یافته و رضایت برای شما به ارمغان می آورد .

اگر دوره این نخ های لیفتینگ به پایان برسد واژن مثل قبل نمی شود ولی همان خاصیت لیفتینگ و جوانسازی را دارد. اگر فردی مشکل خاصی نداشته و به دنبال نتیجه سریع است ما به آن شخص واژینوپلاستی با نخ را توصیه می کنیم .و قبل از انجام این عمل باید حتما تست پاپ اسمیر بدهید و از عفونت ناحیه ژنیتال خیالمان راحت بشود .

واژینوپلاستی باجراحی  

استفاده از این روش اخرین روشی است که ما به عنوان اخرین راه از این استفاده می کنیم .و در صورتی است که فرد نتواند لیزر درمانی بکند و یا از روش های دیگر استفاده کند به همین علت ما برای ان شخص از جراحی استفاده می کنیم. برای انجام این روش بهترین کار این است که بعد از زایمان طبیعی انجام شود . زیرا اگر قبل ازآن  انجام بشود زایمان تان سخت تر خواهد بود . و بعد از زایمان خاصیت تنگ شدگی از بین می رود .

نکاتی در رابطه با روش های واژینوپلاستی

 • قبل از اقدام برای واژینوپلاستی بهترین کار انجام تست پاپ اسمیر است.
 • اگر قبلا سابقه تبخال تناسلی یا زگیل تناسلی داشته اید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • برای هر فردی یک روش انتخاب می شود زیرا انتخاب یک روش برای همه مناسب نیست .
 • اشخاصی که به ما مراجعه می کنند و خواستار عمل جراحی واژینوپلاستی هستند قبل از انجام عمل حتما باید ازمایش خون بدهند .
 • بعد از لیزر پزشک برای این افراد زمانی را مشخص می کند که بعد از آن نباید رابطه جنسی داشته باشند .
 • قبل از انجام لیزر هم نباید از ۵الی ۷ روز قبل رابطه جنسی داشته باشید .

واژینوپلاستی با پرینورافی

برخی از افراد بعد از زایمان طبیعی در نواحی پرینه خود دچار آسیب می شود البته عوامل گوناگونی هم به این پرینه ها آسیب میزند . بعضی از افراد در کنار عمل های زیبایی به عمل پرینورافی هم می پردازند در روش واژینوپلاستی تمرکز بر روی ساختار کلی واژن است در صورتی که عمل پرینو رافی باعث بهبود شکل ظاهری دهانه واژن می شود.  البته توصیه ما به شما این است که قبل از انجام هر عملی با پزشک متخصص و ماهر مشورت بکنید .

 

پاسخ

بیست − 11 =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید