06 آوریل

انواع جراحی زیبایی زنان

انواع جراحی زیبایی زنان

انواع جراحی زیبایی زنان کدام است؟ با گذشت زمان، سن و حوادثی مانند بارداری و زایمان، ساختار داخلی و خارجی واژن تحت تأثیر قرار می گیرند و باعث ایجاد تغییراتی در ظاهر و پاسخ فیزیکی به محرک می شوند. علم پزشکی زنان و زایمان می توانند از نظر اصلاح ظاهری یا عملکرد واژن و لابیا بسیار پیشرفت داشته است. در بسیاری از موارد، هر دو هدف به طور همزمان انجام می شوند. نتایج جراحی های زیبایی زنان می تواند لذت فعالیت های جنسی را بهبود بخشد، در عین حال دستگاه تناسلی را جوان و زیبا به نظر برساند.

انواع جراحی زیبایی زنان

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی بر کاهش عرض واژن متمرکز است. اگرچه این ناحیه به طور طبیعی برای کشش در حین رابطه جنسی و زایمان طراحی شده است ، اما بافت های واژن می توانند با گذشت زمان خاصیت خود را از دست دهند، به ویژه پس از چند زایمان. این کشش دائمی گاهی می تواند بر لذت یک زن در هنگام رابطه جنسی تأثیر بگذارد. در حین انجام واژینوپلاستی، یک جراح زیبایی زنان ممکن است از روش هایی مانند سفت شدن عضلات پرینه یا ترمیم دیواره واژن، کاهش عرض کلی واژن و سفت شدن بافت ها استفاده کند. در حالی که به طور معمول واژینوپلاستی به عنوان یک عمل زیبایی دنبال می شود، می تواند به عنوان یک روش بازسازی برای رفع نقایص مادرزادی یا آسیب های بافتی که ممکن است در هنگام زایمان رخ داده باشد نیز استفاده شود.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به اندازه و شکل لبیا ها، یا چین های پوستی که دهانه واژن را پوشش می دهند، اشاره می کند. به طور طبیعی مقدار قابل توجهی از تنوع، در ظاهر لبیاها از یک زن به زن دیگر وجود دارد و عدم تقارن طبیعی اغلب رخ می دهد. بسیاری از خانم ها به دنبال این روش هستند زیرا پوست بیش از حد طبیعی که در لبیا ها وجود دارد، ممکن است هنگام پوشیدن لباس تنگ باعث ناراحتی شود یا رابطه جنسی را دشوار کند. بنابراین، یک روش لابیاپلاستی ممکن است پوست اضافی را از دو طرف لابیا برای کاهش اندازه کلی یا فقط از یک طرف برای اصلاح عدم تقارن اصلاح کند.

جراحی هودکتومی

هود کلیتورال، شکافی است که از لابیا مینور ساخته شده و روی قسمت خارجی کلیتور قرار گرفته است. کاهش هود کلیتورال، که گاهی اوقات تحت عنوان هودکتومی کلیتورال نیز نامیده می شود، یک روش انتخابی برای جداسازی پیشه از بافت کلیتورال است  که شامل برداشتن پوست اضافی در چین اطراف کلیتور است.کاهش هود کلیتورال از نظر پزشکی کاملاً با ختنه دستگاه تناسلی زنان متفاوت است.

هدف از عمل جراحی کاهش طول و برجستگی مجرای کلیتوریس است. اهمیت بیش از حد در معرض قرار نگرفتن کلیتوریس نیاز به ذکر خاصی دارد، در غیر این صورت ممکن است حساسیت بیش از حد کلیتور را به خطر بیندازد.

جوان سازی واژن

جوان سازی واژن شامل جراحی های پروینوپلاستی و واژینوپلاستی است.تکنیک های جراحی مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد. تکنیک های مختلف با استفاده از منابع مختلف انرژی نتایج بهتر جراحی را با کاهش عوارض، زخم و نتایج مطلوب تر خواهند داشت.

پرینوپلاستی، همچنین به نام پرینورافی شناخته می شود، شامل بازسازی جراحی داخل واژن، با سفت شدن عضلات پرینه و واژن به منظور کاهش اندازه دهانه واژن است. پرینوپلاستی معکوس شامل بازسازی بافت اسکار ناشی از لیکن اسکلروزوس یا جراحی قبلی برای درمان دیسپارونی است و شامل برش نوارهای قابل لمس و اسکار در هنگام ایجاد یک فلپ پیشرفته برای افزایش کالیبر داخل رحمی است.هدف جراحی پرینوپلاستی تقویت کف لگن، سفت شدن داخل رحم و اصلاح نقص محفظه خلفی است. روش جراحی، اگر به درستی انجام شود، زاویه رو به پایین واژن را بازسازی می کند که به ارگاسم کلیتورال کمک می کند.

پاسخ

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید