09 ژانویه

ممنوعیت های زمان بارداری

ممنوعیت های زمان بارداری

در زمان بارداری باید یک سری از اقدامات را برای داشتن بارداری سالم انجام داد. که در این مقاله به چند مورد  از آن ها اشاره می کنیم.

کشیدن سیگار

کشیدن سیگار برای کلیه افراد مضر است و آسیب های جبران ناپذیری به ریه وارد می کند. این حساسیت در مادران باردار 100 چندان می شود. مادران از کشیدن سیگار در دوران بارداری باید اجتناب کنند. همچنین از افرادی که سیگار می کشند دوری کنند.

نیکوتین داخل سیگار باعث می شود تا جنین ناقص به دنیا بیاید و یا سقط شود. به همین دلیل از استعمال دخانیات در این مدت اجتناب کنید.

عدم مصرف داروهای ممنوعه

تمامی بانوان قبل از بارداری باید تحت نظر متخصص زنان وزایمان قرار گیرند و در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستند باید به دکتر خود اطلاع دهند تا در دوران بارداری با مشکلی رو به رو نشود. همچنین از مصرف دارو به طور خود درمانی و بدون اطلاع متخصص زنان خودداری کنید. مثلا مصرف دارو های ضد استرس برای جنین بسیار خطرناک است. همچنین از مصرف دارو های اعتیاد آور و روان گردان در دوران بارداری اجتناب کنید. در صورتی که به مصرف داروی خاصی از قبل از دوران بارداری اعتیاد دارید، حتما به متخصص زنان و زایمان خود اطلاع دهید تا راه های درمان را برای حفظ سلامتی خود و جنین را ارائه دهد.

عدم زیاد ماندن در حمام داغ

از رفتن به سونا، اتاق بخار و حمام های داغ در زمان بارداری جدا خودداری کنید. زیرا استفاده از آب با حرارت بالا و داغ برای خانم های بارداری باعث ایجاد لطمه به جنین می شود. با این حال گرفتن دوش آب گرم اصلاً انکار نمی شود. فقط نباید مدت زمان زیادی در مکان هایی که دارای آب با حرارت بالا و داغ است ممنوع می باشد. این ممنوعیت بیشتر در 3 ماه اول بارداری نیز می باشد. در صورتی که به حمام آب داغ عادت دارید، نهایتا به مدت 10 دقیقه در حمام بمانید

کافئین ممنوع

نوشیدنی هایی مانند چایريال قهوه، نسکافه و نوشابه جز محبوب ترین نوشیدنی ها می باشد. با این حال مصرف این نوشیدنی ها در دوران بارداری ممنوع است. زیرا مصرف کافئین باعث سقط جنین می شود. پس برای آن که بارداری سالمی را تجربه کنید از مصرف کافئین خودداری کنید.

مصرف ماهی جیوه دار ممنوع

مصرف ماهی های حاوی جیوه ممنوع است. زیرا جیوه جزو فلزات سنگین است و برای مادر و جنین خطرناک است. در صورت مصرف بالای جیوه منجر به مرگ فرد می شود. از جمله ماهی هایی که دارای جیوه است می توان به شمشیرماهی، نهنگ، ماهی تن و تاج ماهی را نام برد. استفاده از مابقی ماهی ها هیچ مانعی ندارد و در هفته یک الی دو وعده استفاده شود.

سایر خدمات دکتر الهام امام جمعه متخصص زنان و زایمان

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن

و…

شما عزیزان در شبکه های اجتماعی می توانید ما را دنبال کنید ، راه های ارتباطی ما در تلگرام و اینستاگرام

کانال تلگرام متخصص زناناینستاگرام متخصص زنان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر امام جمعه ، متخصص زنان

نظرات بسته شده است.