لابیاپلاستی

یکی از دغدغه های اصلی بانوان زیبا بودن و خوش فرم بودن ناحیه تناسلیشان می باشد که در دنیای امروزی بسیار مورد بحث قرار می گیرد.

امروزه روش های بسیار متنوعی برای زیباتر کردن و خوش فرم تر شدن واژن وجود دارد که لابیاپلاستی یکی از این روش ها می باشد.

همانطور که می دانید لابیاپلاستی شامل لابیامینورپلاستی می باشد. همچنین روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانیم به سفید کردن واژن و تنگ کردن آن اشاره کنیم. هرکدام از این موارد را در ادامه با هم بررسی خواهیم نمود. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا دیگر نیازی نباشد نگران ظاهر ناحیه تناسلی خود باشید یا به فکر این باشید که ممکن است به واژن شما آسیبی وارد شود.

لابیاپلاستی چیست ؟

بخش های اضافی که لابیاها توسط جراح باتوجه به روش های مختلف برداشته می شود. عمل لابیا ها بر روی لبه های دستگاه تناسلی انجام می شود. که با انجام دادن این عمل باعث زیبایی دستگاه تناسلی شما می شود.لازم به ذکر می باشد که این عمل بدون درد می باشد .که در اکثر اوقات جراح با کمک لیزر لابیاها را برای شما برمی دارد و از ویژگی های این عمل لابیا پلاستی با لیزر عدم استفاده از چاقو می باشد .

صحبت های دکتر الهام امام جمعه در رابطه با لابیاپلاستی

علت بزرگی لابیا مینور چیست؟

 • عوامل ژنتیکی : نژادها با هم متفاوت می باشد و به همین دلیل بعضی نژادها لابیای بزرگ دارند و بعضی از آنها لابیا های کوچک دارند.
 • تغییرات هورمونی بدن: در خانم هایی که باردار می باشند لابیاها سایزشان بزرگتر می شود. یکی از عواملی که در اندازه و شکل مینورهای شما تاثیر می گذارد تغییرات هورمونی می باشد.
 • بالا رفتن سن: بهتر است بدانید که زنان بعد از دوران یائسگی با کاهش پیدا کردن هورمون های زنانه لابیاهای مینور شروع به کوچیک شدن می کنند. و با بالارفتن سن لابیاهای مینور دچار افتادگی می شوند که علت اصلی عمل های زیبایی در سنین حدود 40 سال افتادگی های لبه های کوچک  وا ژن می باشد .
 • زایمان های طبیعی متعدد: داشتن زایمان های متعدد یعنی زایمان های بالای سه یا چهار بچه یکی از عوامل بزرگ شدن لبه های مینور بوده است. با توجه به توضیحاتی که دادیم نمی توانیم دقیقا بگوییم علت بزرگ شدن لبه های واژن چیست. برای برخی از بانوان بعد از بلوغ علاوه بر بزرگ شدن لابیا های آن ها با افتادگی و تیرگی واژن رو به رو می شوند.

فواید لابیا پلاستی در روابط جنسی

بیشتر افرادی که برای انجام لابیاپلاستی مراجعه می کنند به علت نداشتن اعتماد به نفس در حین رابطه جنسی یا به علت داشتن لابیاهای بزرگ دچار درد و سوزش در حین نزدیکی و رابطه می شوند .لابیا پلاستی اگر به درستی انجام بشود می تواند به این افراد کمک بزرگی بکند.

بسیاری از افرادی که لابیا پلاستی انجام داده اند از نتیجه کار بسیار راضی هستند و از تاثیر خوب آن صحبت می کنند. لابیا پلاستی همان قدر که می تواند تاثیر خوب داشته باشد همان قدرم اگر به صورت ناصحیح انجام بشود می تواند سبب از بین رفتن حس جنسی و ایجا تاثیرات منفی در افراد بشود پس بهترین کار این که به یک پزشک ماهر هم چون دکتر الهام امام جمعه مراجعه کنید و از نتیجه کار رضایت  کافی داشته باشید.

مدت زمان لابیا پلاستی

این عمل زیبایی معمولا” بین 20 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد و یکی از توصیه هایی که دکتر الهام امام جمعه به بیماران می کند این است که حتما یک نفر همراه کنار خود بیاورند تا بعد از عمل به آن ها کمک کند .زیرا دکتر توصیه می کند که بعد از عمل بهتر است رانندگی نکنند و بعضی از کار های خود را همراهشان انجام بدهد .

صحبت های دکتر الهام امام جمعه در رابطه با جراحی لابیاپلاستی

آشنایی با فواید لابیاپلاستی

تجربه نشان داده است که بسیاری از بانوان به علت داشتن لابیا های بزرگ از مسائل مختلفی رنج می برند. به چند تا از مهم ترین مشکلاتی که ناشی از بزرگی لابیا ها می باشد که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم:

 • خارج شدن ادرار به طور نادرست
 • ایجاد مشکلاتی در حین دوچرخه سواری
 • احساس سوزش و درد هنگام پوشیدن لباس های تنگ
 • عدم نداشتن اعتماد به نفس در برقراری رابطه جنسی
 • عفونت کردن مکرر
 • محدودیت در انجام فعالیت های فیزیکی

داشتن واژن زیبا با عمل لابیاپلاستی

بر روی لابیامینورها عملی با سه هدف صورت می‌گیرد که به این عمل لابیامینورپلاستی یا لابیا‌پلاستی می گویند.این اهداف عبارتند از:

 1. برای کوچک کردن لابیاها این عمل صورت خواهد گرفت.
 2. برای قرینه کردن لابیاها این عمل صورت خواهد گرفت.
 3. برای رفع تیرگی لابیاها این عمل صورت خواهد گرفت.

عمل لابیامینورپلاستی از آن دسته عمل‌های زیبایی‌ای می باشد که می تواند باعث شود ناحیه تناسلی بانوان تغییر زیادی نماید و بسیار فرم خوبی را بگیرد. این عمل یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در بین زنان می باشد که متاسفانه به خاطر نداشتن مهارت کافی ، این عمل دارای امار بالایی از کیس‌های ترمیمی می باشد.

آیا لابیاپلاستی باعث از بین رفتن حس جنسی می شود؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت، عمل های زیبایی زنان از جمله لابیاپلاستی و هودوپلاستی که در واقع چین های اطراف کلیتوریس در این روش از جراحی دستکاری می شوند، خود به روش های مختلفی انجام می شود و در انجام این جراحی ها باید توجه داشت که قسمت لابیا و هود با یگدیگر هم خوانی و تقارن داشته باشند . باید گفت در خیلی از موارد عمل های لابیاپلاستی و هودکتومی،باعث بهبود میل جنسی خواهند شد، ممکن است که جراحی لابیاپلاستی تنها جنبه زیبایی داشته باشد، اما جنبه های درمانی نیز خواهد داشت.پس نه تنها جراحی لابیاپلاستی میل جنسی را کاهش نمی دهد بلکه افزایش نیز می دهد، درصد بالایی از تجربه ارگاسم، بسته به افکار و علایق فرد دارد، لابیاپلاستی سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد و در نتیجه بهبود روابط جنسی می شود.

درد عمل لابیاپلاستی

در رابطه با عمل های جراحی که همراه با بی حسی انجام می شود،باید گفت حساسیت افراد به درد و آستانه درد در آن ها متفاوت است. خیلی از افراد تنها به دلیل ترس از عمل لبیاپلاستی امتناع می کنند، در  حالی که اشتباه استف امروز روش های مختلف بی حسی و بیهوشی وجود دارد تا فرد بدون کوچکترین دردی عمل لبیاپلاستی را انجام دهد. البته با توجه به عوارض بیهوشی توصیه می شود از روش های بی حسی زیر نظر پزشک خود استفاده کنید .

جنبه های مثبت لابیاپلاستی

1_مزایای لابیاپلاستی در رابطه جنسی:افرادی که در حین رابطه جنسی اعتماد به نفس پایینی دارند و لابیای بزرگ آن ها سبب سوزش و درد در حین رابطه جنسی میشود لابیا میتواند اعتماد به نفس آن ها را بالا برده و باعث لذت در رابطه جنسی شود.
2_مزایای لابیا پلاستی در اصلاح خروج ادرار:زنانی که لابیای آن ها بزرگ است در خروج ادرار دچار مشکل میشوند که این عمل مشکل آن ها را حل کرده است.
3_مزایای لابیا پلاستی در ورزشکاران:گاهی اوقات هم به دلیل لابیاهای بزرگ ورزشکاران در فعالیت های فیزیکی خود دچار مشکل میشوند که این مشکل راهم حل میکند.
4_مزایای لابیا پلاستی در استفاده از لباس های تنگ:کسانی که لابیا های بزرگی دارند در هنگام پوشیدن لباس های تنگ حس خوبی ندارند و با کوچک کردن آن، این حس بد از بین میرود.
5_مزایای لابیا پلاستی در هنگام دوچرخه سواری و اسب سواری : در هنگام دوچرخه سواری و اسب سواری کسانی که لابیای بزرگی دارند باعث میشود نتوانند آن طور که دوست دارند در این زمینه فعالیت کنند و فعالیت آن ها را محدود میکند، بااین عمل مشکل آن ها حل میشود.
6_مزایای لابیا پلاستی در پیشگیری از عفونت مکرر زنان :کسانی که لابیای بزرگی دارند در اطراف لابیای آن ها پر از عفونت و ترشح میشود که با کوچک کردن لابیاها دیگر عفونت های مکرر نخواهند گرفت.
در هنگام ازدواج و برقراری رابطه جنسی، زیبایی ناحیه تناسلی خیلی مهم است چون اگر ناحیه تناسلی نا زیبا داشته باشید باعث سردی در دو طرفین خواهد شد، بااین عمل تزریق چربی به لابیا، ناحیه تناسلی خود را زیبا کرده و جوان کنید، از رابطه جنسی خودتان لذت ببرید.

ترمیم عمل لبیاپلاستی

خیلی از بیماران در زمان مراجعه به دکتر الهام امام جمعه از زمان ترمیم عمل لبیاپلاستی و اینکه چه افرادی نیاز به ترمیم لبیاپلاستی دارند، سوال می پرسند . در پاسخ به این سوال باید گفت عمل لبیاپلاستی یک جراحی زیبایی است که لازم است توسط پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود، ایجاد تقارن و داشتن یک نتیجه ایده آل از جراحی لابیاپلاستی بسیار حائز اهمیت است، متاسفانه افرادی هستند که تنها به دلیل هزینه ای پایین تر و یا عدم آگاهی این جراحی را توسط افراد غیر متخصص انجام می دهند که دچار عوارض می شوند. عوارض لبیاپلاستی تاثیرات منفی بر اعتماد به نفس و روابط زناشویی افراد دارد.

ترمیم عمل لبیاپلاستی عمل سختی است در صورتی که بافتی باقی نمانده باشد نیاز به گرفت است،  اما به طور معمول  6 ماه تا یک سال بعد لازم است برای افزایش زیبایی عمل لبیاپلاستی، از سافنینگ استفاده کرد، در این روش با دستگاه لیزر تنها ایرادات جزئی از لبیاپلاستی اولیه را برطرف می شود.

عمل های زیبایی همیشه در بین بانوان، طرفداران زیادی داشته است و از جمله عمل هایی که در عصر حاضر، مورد توجه بسیاری از زنان در سراسر دنیا قرار گرفته،عمل لابیاپلاستی است. این عمل باعث زیبایی بیشتر آلت تناسلی خانم ها و رفع برخی عیوب ظاهری آن می‌شود؛ در عمل جراحی لابیاپلاستی، لابیاها و یا همان لبه های اطراف واژن را کوچک کرده و قرینه سازی می‌کنند. معمولاً کسانی که از شکل ظاهری لابیاهای خود ناراضی اند، به این عمل روی می آورند.
اما گاهی این عمل، در مرکز نامعتبر و توسط پزشک ناوارد انجام شده و سبب می‌شود که عمل لابیاپلاستی به خوبی انجام نگیرد و نیاز به ترمیم داشته باشد. همچنین بعضی اوقات لابیاها نیاز به تغییرات بیشتری دارند، که در عمل ترمیمی لابیاپلاستی می توان به نتیجه دلخواه رسید.

چرا لابیاپلاستی ؟

در مواردی مانند:
۱_بزرگ بودن لابیاها
۲_بوی بد ناحیه تناسلی
۳_ عدم‌ تقارن در لابیا
۴_راحت نبودن در زمان انجام فعالیت های ورزشی
۵_ ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ ۶_بد شکلی لابیا بعد از بارداری و زایمان
۷_ افتادگی و آویزان شدن لابیا،، بعد از چاقی و لاغری های مکرر و…
می توان به درمان به روش لابیاپلاستی،روی آورد.

عمل زیبایی ترمیم لبیاپلاستی

معمولاً جراحی زیبایی لابیاپلاستی در بانوان، یکی از پرطرفدار ترین عمل های ناحیه ژنیتال است. عمل لابیاپلاستی یک عمل بسیار ظریف و حساس می باشد. به دلیل حساسیت بالای این ناحیه بسیاری از متخصصان این امر نیز
نمی توانند نتیجه صددرصد و عالی را به مراجعه‌کننده بدهند؛ اما با این وجود، باز هم مشاهده می کنیم که افراد ناواردی که پزشک عمومی هستند و یا تخصصی در رشته‌های دیگری دارند و یا حتی برخی از ماماها،با گذراندن دوره هایی عادی در این زمینه، اقدام به جراحی لابیاپلاستی می کند!! که در نتیجه منجر به عملی ناموفق می‌شود، که به هیچ عنوان رضایت مراجعه کننده را در بر ندارد. در قدم اول انجام عمل لابیاپلاستی، باید به یک پزشک حاذق و با تجربه در این زمینه مراجعه کرد. انتخاب پزشکی مطمئن باعث می شود که خیال شما از نتیجه کار تان راحت باشد!

لابیاپلاستی با تکنیک اشتباه چه عواقبی به دنبال دارد؟

به دلیل حساسیت بالای ناحیه تناسلی خانمها، انجام اشتباه عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی می تواند عوارض و عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
از جمله:
۱_کنگره دار شدن لابیا
۲_کنده شدن لابیا
۳_ماندن رد بخیه ها در ناحیه تناسلی
۴_عدم قرینگی در دو لبه ها و…

هزینه های عمل لابیاپلاستی اولیه با لابیاپلاستی ترمیمی، تفاوت دارد؟

بله.هزینه ی جراحی ترمیمی لابیاپلاستی، بسیار بیشتر از عمل لابیاپلاستی اولیه است. زیرا هم زمان بیشتری می‌برد، هم به مهارت بیشتری برای ترمیم احتیاج دارد.

صحبت های دکتر الهام امام جمعه در رابطه با مراقبت های بعد از عمل لبیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی با سدیشن

تقریباً شما هیچ خانمی را نمی‌توانید بیابید که به دنبال زیبایی نباشد! یا دست کم، آن را دوست نداشته باشد. برای زیبایی هر چه بیشتر، مردم روی به عمل‌های جراحی می آورند. جراحی های متفاوت در تمامی نقاط بدن، که به زیبایی آنها بیفزاید. لابیاپلاستی یکی از این گونه عمل هاست، که جهت زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها و همچنین رفع عیوبی که بر اثر گذشت زمان، عوامل مادرزادی، زایمان،و یا چاقی و لاغری به وجود آمده اند، انجام می گیرد.

لابیاپلاستی، از رایج ترین و محبوب ترین جراحی ها بین زنان و دختران است و متقاضی انجام آن، روز به روز در حال افزایش می باشد. در انجام این جراحی، لابیا های بزرگ و چروکیده و شل شده، با برش هایی از بدنه ی اصلی جدا شده و با نخ بخیه و یا لیزر بسته میشود.استفاده از نخ های بخیه، هیچ عارضه خطرناکی ندارند و بعد از مدتی خود به خود بخیه ها می‌افتند. استفاده از لیزر مونالیزا تاچ هم، نتایج بسیار خوبی در ترمیم دستگاه تناسلی خانم ها داشته است.

چه عواملی باعث شکل نامناسب لابیا می شود؟

۱_ عوامل مادرزادی که به طور مادرزادی لابیاها نامتقارن هستند.
۲_زایمان های متعدد.
۴_افزایش سن.
۵_عوامل وراثتی و ژنتیکی.
۶_کاهش هورمون استروژن.

لابیاپلاستی با سدیشن

درست است که نام لابیاپلاستی را همراه با جراحی می‌آوریم، اما عمل لابیاپلاستی، یک جراحی مینور می باشد. یعنی که انجام این عمل به بیهوشی و اتاق عمل و…. نیازی ندارد. با استفاده از بی‌حسی می‌توان لابیاپلاستی را انجام داد و لابیاپلاستی با سدیشن می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب باشد.منظور از لابیاپلاستی با سدیشن، این است که بیمار در حین عمل لابیاپلاستی، با تزریق داروی بیهوشی در مدت نهایتا ۲۰ دقیقه، به خواب عمیقی فرو رفته و متوجه چیزی نخواهد شد. لازم به ذکر است که بی حسی موضعی هم بعد از بیهوشی انجام می‌گیرد! در روش سدیشن، به بیمار دستگاه بیهوشی وصل نمی شود، فقط دوز مشخصی از داروی بیهوشی به آن تزریق می گردد؛ بنابراین روش سدیشن، عوارض بیهوشی را نیز به دنبال نخواهد داشت!

بعد از انجام عمل لابیاپلاستی چه کنیم؟

بعد از انجام این عمل، تقریباً سه روز استراحت لازم است تا بخیه ها جوش بخورد. البته دوره ی ریکاوری شاید یک ماه باشد تا بهبودی کامل حاصل شود.
لازم به ذکر است که در یک ماه بعد از انجام عمل لابیاپلاستی بیمار:
۱_ ورزش نکند.
۲_ رابطه جنسی نداشته باشد.
۳_به استخر نرود.
۴_ محل بخیه ها را دست نزند.
۵_به طور کامل به توصیه‌های پزشک عمل کند.

سوالی که خیلی از بانوان از متخصص زنان خود در خصوص جراحی های زیبایی زنان دارند، این است که بخیه های ناحیه ژنیتال جذبی و یا کشیدنی است؟

تمام نخ هایی که در ناحیه ژنیتال به کار می رود، در 99 درصد موارد قابل جذب هستند. معمولا این نخ ها در عرض 10 تا دو هفته جذب می شوند، اما در هر حال مراقبت های بعد از جراحی های زیبایی زنان بسیار حائز اهمیت است.

مراقبت های بعد از جراحی لبیاپلاستی

برای اینکه دوره نقاهت بیمار کمتر شود و فرد در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه دلخواه برسد، مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی بسیار پر اهمیت است و لازم است افراد بدان بی توجه نباشند.از آنجا که در ناحیه لبیا ها میزان خونرسانی خیلی بالاست در نتیجه دوره نقاهت به نسبت جراحی که انجام می شود کوتاه تر است . در صورتی که در طی جراحی از بخیه استفاده شده باشد،  این بخیه از ده روز تا دو هفته  جدب بدن می شوند .

بهتر است بیمار 2 تا 3 روز در خانه استراحت کند .

فعالیت های سنگین تا مدتی بعد از جراحی توصیه نمی شود، اما افراد ورزشکار می توانند ورزش های سنگین خود را  6 ماه بعد از عمل لابیاپلاستی ادامه دهند .

رابطه جنسی بهتر است یک تا دو ماه بعد از جراحی آغاز شود .

شنا و استخر به این افراد، تا بهبودی کامل توصیه نمی شود .

دکتر الهام امام جمعه متخصص زنان بعد از عمل لبیاپلاستی تمام توصیه های لازم را به بیماران خود می دهند تا نتیجه بهتری داشته باشند .

چه کسانی کاندید عمل لابیاپلاستی هستند؟

اهمیت لابیا در میان زنان

در بین زنان ظاهر لابیاها می تواند، شکل به خصوص خود را داشته باشد. بعضی از زنان، از ابتدای تولد دارای لابیاهای بزرگ هستند و برخی نیز لابیای کوچک دارند و این یک امر کاملاً طبیعی است! اما برخی از خانم ها، دوست دارند که در شکل لابیاهای خود تغییر ایجاد کنند و یا اینکه، بجز بحث زیبا سازی لابیا، از مشکلاتی مانند: خارش، التهاب، سوزش و درد در ناحیه لابیا شاکی هستند. که این موارد ذکر شده، با انجام عمل لابیاپلاستی قابل درمان و حل شدن است.

چه زمانی باید به عمل لابیاپلاستی فکر کرد؟

گفتیم که معمولاً یا از لحاظ زیبایی و یا از لحاظ درمانی، بانوانی خواستار انجام عمل لبیاپلاستی هستند. ممکن است که زنان در مواردی دچار ناراحتی و مشکل در قسمت لابیا و ژنیتال شوند.

مواردی مانند:

۱_ درد به دنبال فعالیت ورزشی یا پوشیدن لباس و فعالیت‌های روزانه.
۲_احساس فشار و ناراحتی در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ.
۳احساس درد در هنگام فعالیت های ورزشی. ۴ایجاد حساسیت، در نشستن ها و راه رفتن های طولانی.
۵_ نامتقارن بودن لابیاها.
۷_زمانی که از لحاظ زیبایی فرد از شکل ظاهری لابیا خود ناراضی است و اعتماد به نفس خود را از دست داده است.

موارد انجام لابیاپلاستی جهت زیباسازی واژن

۱_زمانی که لابیا شکلی نازیبا داشته باشند.
۲_ زمانی که یکی از لابیا ها نسبت به لابیای دیگر کوچکتر یا بزرگتر باشد.
۳_زمانی که نواحی از لابیا، بسیار تیره شده باشد و با برداشته شدن این قسمتهای تیره، در نتیجه قسمتهای صورتی آن باقی می‌ماند و واژن، جوان‌تر به نظر می‌رسد.

لابیاپلاستی و عمل هودکتومی

پوست اضافی در کناره های کلیتوریس غالباً باعث بزرگ یا ناهموار به نظر رسیدن کلیتور می شود. قرار گرفتن در معرض ژنتیک، استروژن و تستوسترون می تواند در ظاهر ناحیه کلیتورال تغییرات قابل توجهی ایجاد کند. جراحی لابیاپلاستی به تنهایی در برخی شرایط ممکن است منجر به ظهور ناحیه کلیتورال نسبتاً بزرگتری شود زیرا لبیای اضافی برداشته شده است و چشم ها را به سمت ناحیه کلیتورال می کشد، تقریبا در 80 درصد موارد لازم است لابیاپلاستی و هودکتومی همراه با هم انجام شوند.

ریکاوری بعد از عمل لابیاپلاستی

عمل جراحی لابیاپلاستی، با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. که حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید. شما باید روز بعد از جراحی، جهت معاینه حتماً به پزشک متخصص خود مراجعه کنید و اگر مشکلی دارید با پزشک در میان بگذارید.میزان درد و التهاب و همچنین دوران نقاهت بعد از عمل لابیاپلاستی در بین افراد، متفاوت می تواند باشد و بین ۶ تا ۸ هفته تا بهبودی کامل، زمان لازم است.

سن مناسب برای انجام عمل لبیاپلاستی

در واقع برای انجام این عمل، سن خاصی تعریف نشده است و افراد در هر سنی که باشند و تمایل به انجام این عمل داشته باشند، توانند آن را انجام دهند.

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

زنانی که دارای بیماری‌های خاص هستند و یا بیماران بافت همبند، کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل نیستند .قبل از انجام عمل لابیاپلاستی، باید به پزشک متخصص مراجعه کرد، تا از لحاظ فیزیکی معاینه شوید و پزشکتان بهترین درمان را برای شما در نظر بگیرد. به طور کلی افرادی که از لحاظ روحی و روانی در سلامت کامل به سر می‌برند، کاندیدای اصلی برای انجام عمل لبیاپلاستی هستند.

سوالات پر تکرار لابیاپلاستی

روش کار در جراحی لبیاپلاستی چگونه است؟

این جراحی به روش های مختلفی انجام می شود، بسته به شرایط و خواسته فرد متفاوت است، به طور معمول جراحی لابیاپلاستی بعد از استفاده از بی حسی موضعی و در موارد نادر بی هوشی موضعی انجام می گردد . در حین جراحی لبیاپلاستی با کوچک کردن و تغییر شکل لبیا ها، زیبا سازی در این ناحیه انجام می شود. خیلی از افراد تصور می کنند که جراحی لبیاپلاستی با لیزر هم امکان پذر است، در حالی که باید گفت عمل لبیاپلاستی با لیزر تنها در مواردی که  لبیا ها بسیار کوچک هستند و نیاز به برش ندارند استفاده می شود . معمولا 6 ماه تا یک سال بعد از عمل لبیاپلاستی استفاده از روش سافتنیگ با لیزر توصیه می شود تا زیبا سازی جزئی برای افراد انجام شود .

دوره نقاهت بعد از عمل لبیاپلاستی چقدر است؟

زمان لازم برای عمل لابیاپلاستی در حدود 1 ساعت یا 1 ساعت و نیم است . روز بعد از جراحی، بعد از معاینه توسط متخصص زنان فرد ترخیص می گردد . معمولا بعد از 3 تا 7 روز فرد می تواند  کار خود را آغاز کند . بسته به وضعیت افراد و پیگیری از توصیه های متخصص زنان دوره نقاهت در افراد متفاوت است .

آیا جراحی لابیاپلاستی برای بارداری ممانعتی ایجاد نمی کند ؟

امکان بارداری بعد از جراحی لابیاپلاستی وجود دارد، اما توصیه می کنیم عمل لبیاپلاستی بعد از بارداری و زمانی که دیگر فرد تصمیم به بارداری ندارد انجام شود .

جوانسازی ناحیه تناسلی چگونه انجام می شود؟

برای جوانسازی ناحیه تناسلی جراحی های متفاوتی نظیر عمل پرینورافی ، تزریق چربی به ناحیه تناسلی و لابیاپلاستی و…وجود دارد .

آزمایش ها و تست هایی که باید قبل از لابیاپلاستی انجام داد، کدامند؟

لازم است قبل از جراحی لابیاپلاستی افراد کاندید تست بارداری، آزمایش خون به منظور بررسی کم خونی و انعقاد خون انجام دهند .

چگونه درد عمل لبیاپلاستی را تحمل کنیم؟

خیلی از افراد تنها به دلیل ترسی که از جراحی لبیاپلاستی دارند کاندید برای این جراحی نمی شوند، در حالی که می توان با اطمینان خاطر گفت امروزه روش های مختلفی بی حسی و بی هوشی وجود دارد که افراد بنا بر شرایطی که دارند از هر کدام از آن ها استفاده می شود . لازم به ذکر است در اکثر موارد استفاده از بیهوشی کامل به دلیل عوارض بالایی که دارد توصیه نمی شود .

مطالب مرتبط

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید