25 مه

درمان قطعی ویروس اچ پی وی در زنان

درمان قطعی ویروس اچ پی وی در زنان

مسوله ای که بسیار مهم است درمان قطعی ویروس اچ پی وی در زنان است.  ویروس اچ پی وی بیش از ۱۷۰ تیپ دارد. انواعی که روی بخش مخاطی اثر می کنند، باعث بروز زگیل تناسلی می شوند و با نوع های دیگر آن که روی بخش های دیگر بدن است بسیار فرق دارد. HPV منجر به بیماری مقاربتی در زنان شده و این در ایالت متحده‌ی آمریکا بسیار زیاد است. سالانه ۱۴ میلیون نفر این ویروس را میگیرند.

بیشتر HPVها باعث زگیل تناسلی روی بازوها، قفسه سینه، دست ها و پاها و غشای موکوزی بدن بوجود می آیند. غشای موکوزی در واژن، مقعد، دهان و حلق بوجود می آید.
انواع HPV که در غشای موکوزی بوجود می آید ، منجر به بروز زگیل تناسلی می شود.

بیش از صد نوع ویروس HPV وجود دارند و حداقل ۴۰ نوع آنها از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شوند. HPV هم انواع بی خطر و پرخطر دارد. HPV علائمی ندارد ممکن است که باعث بروز زگیل تناسلی هم میشود.

آیا عفونت اچ پی وی رایج است؟

رایج ترین عفونتی است که از راه رابطه ی جنسی انتقال پیدا میکند. تقریبا ۷۹ میلیون آمریکایی، عفونت فعال HPV دارند و ۱۴ میلیون نفر سالانه این ویروس را میگیرند.کسانی که رابطه جنسی زیادی دارند حتما یک نوع ویروس اچ پی وی دارند.

علل مبتلاشدن به اچ پی وی

عفونت HPV از طریق خراشیدگی و زخم کوچک، مقاربت جنسی انتقال پیدا میکند.

نحوه شیوع عفونت اچ پی وی

ویروس HPV از راه تماس پوستی و لمس دستگاه تناسلی یا دخول از طریق رابطه ی جنسی دهانی انتقال پیدا میکند.در موارد خیلی کم و نادر، با برقراری رابطه‌ ی جنسی ویروس از مادر به جنین انتقال پیدا میکند.

آیا فقط ویروس اچ پی وی در زنان بروز می یابد؟

همه افراد احتمال این که به ویروس HPV دچار شوند را دارد ولی در مواقع خاص و کم مردان مبتلا به این ویروس می‌شوند. بااین وجود بعضی از مردان بیشتر مستعد این بیماری اند چون سیستم ایمنی ضعیفی دارند و بدنشان مقاومت لازم را ندارد.

درمان قطعی اچ پی ویچگونه بفهمیم ویروس اچ پی وی داریم؟

باید به پزشک مراجعه کرده و پزشک از سلول های دهانه‌ی رحم برای نمونه برداری بردارد.
و اگر زگیل تناسلی هم داشته باشید متوجه این عفونت خواهید شد.

علائم مبتلاشدن به ویروس اچ پی وی

هیچ علائمی ندارد و بیشتر افراد متوجه این ویروس نمی شوند. این ویروس خود به خود بروز پیدا میکند و مانند زگیل تناسلی و ضایعات سطحی و… بروز پیدا میکند که علائم آن:
بوجود آمدن خارش
رنگ پوست یا سفید هستند
برآمده یا مسطح هستند
کوچک یا اندازه سرسوزن هستند
گاهی فقط یک عدد زگیل تناسلی می‌بینیم اما اگر به شکل گروهی بروز پیدا کنند به شکل گل کلم هستند.
منجر به ترشحات غیر عادی واژن می‌شوند. قسمت هایی که زگیل تناسلی بیشتر بروز پیدا میکند در لابیاها، اطراف ویا داخل مقعد، سرویکس، اطراف ورودی واژن و یا داخل واژن هستند. این ویروس اگر در نواحی رحم و واژن بوجود بیاید بدن قدرت از بین رفتن این عفونت را داشته که به آن ویروس های کم خطر میگویند ولی زمانی که این ویروس شدید تر و پرخطر شود دیگر بدن قادر به از بین بردن ویروس نیست و منجر به سرطان دهانه رحم و… میشود.

انواع مختلف ویروس اچ پی وی

سرطان دهانه رحم
سرطان ولو
سرطان واژن
سرطان آلت تناسلی
سرطان مقعد
سرطان دهان و حلق

درمان عفونت اچ پی وی

این ویروس خود بخود بهبود پیدا میکند ولی اگر بهبود پیدا نکرد با روش های زیر آن را میتوانید درمان کنید:
لیزر درمانی
الکتروکوتر
تزریق اینترفرون
سرما درمانی
جراحی

با دکتر الهام امام جمعه که مهارت بالا و تجربه زیادی در درمان ویروس اچ پی وی دارند مشکل خود درمان کنید.

پاسخ

سه + 19 =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید