08 ژانویه

کاربرد لیزر در زنان

کاربرد لیزر در زنان

کاربرد لیزر در زنان و زایمان چیست؟ از لیزر در چه مواردی می توان استفاده کرد؟ بعد از لیزر واژینال می توان از لیزر پوست ناحیه تناسلی استفاده کنیم، که به منظور جوانسازی و سفت کردن پوست ناحیه و رفع تیرگی ناحیه ژنیتال استفاده می شود.

لیزر وایتنینگ به صورت متوسط 3 جلسه نیاز است، در برخی از بیماران ممکن است تنها یک جلسه بیمار نیاز داشته باشد، در برخی دیگر جلسات بیشتری نیاز باشد. بسته به پوست بیمار جواب دهی بیمار به لیزر تعداد این جلسات متفاوت است. پروسه لیزر وایتنیگ به این صورت است که بیمار چند دقیقه قبل باید از بی حسی موضعی به صورت کرم استفاده کند. خود پروسه زمانی در حدود 5 تا 10 دقیقه نیاز دارد. ریکاوری خاصی ندارد تنها ممکن است بیمار کمی احساس سوزش داشته باشد، که کرم  و داروهایی که برای بیمار تجویز می شود کافی است.

تنها در مواردی که تیرگی ناحیه تناسلی خیلی زیاد باشد، نباید در مرحله اول لیزر استفاده شود. حتما باید بیمار آمادگی پوستی داشته باشد. بیمار باید ابتدا از داور های لایه بردار که برای بیمار تجویز می شود استفاده کند. گاهی تنها لیزر کافی نیست و باید از روش هایی که ترکیبی هستند استفاده شود.

کاربرد لیزر در زنان

کاربرد لیزر در عمل جراحی لابیاپلاستی

همچنین از لیزر می توان برای عمل جراحی مثل لابیاپلاستی استفاده کنیم، به منظور برداشت ضایعاتی مثل زگیل ها استفاده کرد.

روش های دیگر که برای برداشت زگیل موجود هستند، می توانند عارضه دار باشند، همچون کوتر و کرایو که می تواند باعث سوختگی پوست شوند و جای زگیل بعد از درمان باقی بماند، اما بعد از برداشت این ضایعات با لیزر هیچ گونه عارضه ای باقی نمی ماند، ضمن اینکه ریکاوری خیلی کوتاه تری دارد.

همچنین با استفاده از لیزر می توان دهانه رحم را سوزاند. امروزه توصیه می شود که دیگر از کرایو و فریز برای اینکار استفاده نشود، به دلیل عوارض بالایی که دارند و لیزر برای این روش توصیه می شود. به این دلیل که می توانیم از لیزر برای از بین بردن زخم دهانه رحم استفاده کنیم. همچنین از لیزر می توان برای درمان سرطان ها خصوصا سرطان هایی که در قسمت خارجی دستگاه تناسلی هستند، استفاده کرد.

کاربرد لیزر در زنان

محدودیت سنی برای لیزر

بیشترین استفاده لیزر برای افرادی است که یا یائسه شده اند، و یا نزدیگ به یائسگی هستند. گاهی در سنین بالا 70 سال افراد دچار بی اختیاری ادراری می شوند و نمی توانند جراحی کنند، و مجبور به استفاده از سایر روش ها همچون پساری هستند، در این شرایط قطعا لیزر کمک کننده است، زیرا استفاده از لیزر به تنهایی می تواند باعث ایجاد زخم شود. لیزر محدویت سنی ندارد و افراد می توانند در رده های سنی مختلف ازآن استفاده کنند. بسته به مشکلات افراد، می توان از مزایای لیزر در درمان بیماری های مختلف استفاده کرد.

پاسخ

2 × دو =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید