16 آگوست

لیزر واژینال

لیزر واژینال

لیزر واژینال چیست و چه کاربردی دارد؟ در حال حاضر درمان های لیزری واژینال، برای درمان علائمی که معمولاً پس از یائسگی مشاهده می شود به زنان ارائه می شود. استروژن پایین بعد از یائسگی می تواند باعث خشکی و التهاب واژن، درد در هنگام مقاربت و علائم ادراری شود. امروزه لیزر سالهاست که در زمینه های پزشکی استفاده می شود، به ویژه برای درمان برخی از بیماریهای پوستی، ناهنجاری های پیش سرطانی دهانه رحم و زگیل های تناسلی. پس از استفاده از کرم بی حسی موضعی، یک پروب به داخل واژن وارد می شود. پرتوهای نور به بافت نفوذ کرده و باعث آسیب ناشی از گرما می شود، این روند باعث تولید کلاژن می شود.

لیزر واژینال

چرا زنان خواهان جوانسازی واژن هستند؟

واژن یک ماهیچه کشسان است و می تواند به دلایل زایمان و سن این بافت تغییر کند. با افزایش سن، تغییراتی در هورمون ها ایجاد می شود که قدرت عضله و بافت های همبند اطراف را کاهش می دهد. به این ترتیب، واژن ممکن است خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. دیواره های واژن به دلیل کمبود استروژن نازک می شوند و باعث تغییر در قطر می شوند. این احساس شلی باعث می شود زنان خواهان جوانسازی باشند.

زنان ممکن است به دلایل زیبایی یا بهبود کیفیت زندگی خود، به دنبال جوانسازی واژن باشند. بسیاری از زنان پس از زایمان، دچار بی اختیاری ادراری شده اند و بنابراین جوانسازی واژن می تواند در این امر به آنها کمک کند.

نقش لیزر واژینال در جوانسازی واژن

با کمک لیزر می توان به روش غیر تهاجمی، شلی و آتروفی واژن را درمان کنیم. لیزر واژینال یک روش ایمن با ماندگاری بالا است که طرفداران بسیاری دارد.

لیزر واژینال چه خطرات و مزایایی دارد؟

مطالعات نشان داده اند که لیزر واژن به ضخیم شدن لایه شکننده واژن و افزایش روانکاری کمک می کند، با بهبود خشکی واژن، درد و علائم ادراری کاهش می یابد. با این حال، عوارض احتمالی مانند زخم، عفونت و درد وجود دارد، اما در صورتی که درمان مناسب همراه با دستگاه با تنظیمات صحیح انتخاب شود، احتمال بروز هیچ عوارضی وجود ندارد.

چه درمانهای دیگری در دسترس است؟

استروژن درمانی در اکثر زنان غیر از زنان مبتلا  به سرطان بی خطر و موثر است. لیزر یک روش موثر برای برخی از زنان مبتلا به سرطان سینه که قادر به استفاده از استروژن واژن نیستند،  معرفی شده اند. با لیزر واژینال می توان تا حد قابل توجهی خشکی های شدید در این بانوان را برطرف کرد.

چه افرادی مناسب برای لیزر واژن هستند؟

این روش درمان مناسب برای خانم هایی است که عضلات واژن آن ها به طور کامل شل نشده باشد و برای درمان نیاز به جراحی نباشد.خانم هایی که در سن پایین و قبل از بارداری دچار شلی واژن نیز شده اند می توانند از این روش درمان استفاده کنند.

خانم هایی که به دلیل زایمان های متعدد دچار شلی و یا به دلیل یائسگی دچار خشکی واژن شده اند، لیزر واژن بسیار موثر است.همچنین لیزر می تواند تا حد قابل توجهی در درمان بی اختیاری ادرار موثر باشد.

پاسخ

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید