23 دسامبر

عفونت قارچی واژن

عفونت قارچی واژن

بهترین روش برای درمان عفونت قارچی واژن چیست؟ آیا درمان قطعی برای عفونت های واژن وجود دارد؟علل عفونت واژن چیست؟ عفونت های واژن اغلب به دلیل رشد بیش از نوعی قارچ ایجاد می شوند. عفونت های مخمر در واژن معمولاً پس از یک دوره کوتاه، با مصرف داروهای ضد قارچ از بین می روند.

بسیاری از خانم ها با علائم عفونت های مخمر واژن آشنا هستند، از جمله این موارد خارش و سوزش ناخوشایند واژن و همچنین ترشحات واژینال می باشد.عفونت های مخمر واژن با داروهای ضد قارچ (ضد میکروبی) درمان می شوند. علائم معمولاً پس از طی دوره کوتاه درمان، با مصرف داروها و یا استفاده موضعی در واژن از بین می روند.

بعضی اوقات بهتر است از داروهای خوراکی ، یا از یک درمان طولانی مدت استفاده گردد، بنا به تشخیص متخصص زنان روش درمان در هر فرد متفاوت است.

عفونت قارچی واژن

چگونه داروهای ضد قارچ در از بین بردن عفونت قارچی واژن موثر هستند؟

داروهای ضد قارچ باعث از بین رفتن یا کاهش رشد قارچ ها می شوند. داروهای زیر اغلب برای درمان عفونت های قارچی واژن استفاده می شوند:

کلوتریمازول

نیستاتین

سیکلوپیروکس

فلوکونازول

فلوکونازول فقط به صورت قرص در دسترس است و برای تهیه آن به نسخه نیاز دارید. بیشتر کرم ها و شیاف های واژن از داروخانه ها بدون نسخه پزشک در دسترس هستند.

معمولا عفونت های ساده پس از چند روز درمان با شیاف یا کرم های واژن درمان می شوند. بسته به داروی مورد استفاده، درمان یک، سه یا شش روز طول می کشد. بهتر است قبل از خواب شیاف ها را در عمق واژن قرار دهید. در اکثر بسته ها یک اپلیکاتور و همچنین دستورالعمل هایی برای کمک به بیمار در قرار دادن شیاف وجود دارد.

اگر مدام به عفونت های مخمر واژینال مبتلا می شوید، همسر شما ممکن است دچار نوعی عفونت در ناحیه تناسلی خود باشد، در صورتی که علائمی مانند قرمزی و خارش در نوک آلت تناسلی  احساس می شود باید با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید.

خطرات مرتبط با داروهای ضد قارچ

داروهای ضد قارچی که به پوست یا غشاهای مخاطی زده می شود به طور کلی خطر و یا عوارضی ندارد. تنها عوارض جانبی احتمالی که ممکن است فرد تجربه کند، شامل تحریک بیشتر در مناطق ملتهب، سوزش و خارش است.

اگر درمان به صورت خوراکی انجام شود، ممکن است منجر به عوارض جانبی دیگری مانند سردرد ، سرگیجه ، حالت تهوع و اسهال شود. همچنین بسیاری از داروها وجود دارد که نباید همراه با داروهای ضد قارچ استفاده شود زیرا ممکن است بر اثر یکدیگر تأثیر بگذارد. این داروها شامل داروهای خاص آلرژی، داروهای کاهش دهنده فشار خون و داروهایی برای مشکلات روانی هستند.

چه زمانی یک درمان طولانی مدت برای عفونت در نظر گرفته می شود؟

اگر به عفونت قارچی واژن پیچیده مبتلا هستید، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. او ممکن است توصیه کند از یک روش درمانی برای مدت زمان طولانی تری استفاده کنید. عفونت واژن در صورت ایجاد علائم شدیدتر مانند تورم گسترده و احساس درد واژن، نیاز به درمان طولانی دارد.

هنگام درمان عفونت های قارچی واژن، یک درمان اولیه به طور معمول با درمان نگهدارنده دنبال می شود. در مرحله اولیه درمان، از کرم ها یا شیاف ها برای 1 تا 2 هفته استفاده می شود، یا در هر سه روز یک قرص خوراکی به مدت حدود یک هفته مصرف می شود.

اگر نمی توانید قرص مصرف کنید، به عنوان مثال ، به دلیل بارداری یا تداخل با داروهای دیگر، می توانید برای کل دوره درمان فقط از کرم یا شیاف استفاده کنید.

پاسخ

5 × 5 =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید