29 مه

درمان شلی واژن

درمان شلی واژن

درمان شلی واژن چیست؟ آیا راه حلی قطعی برای گشادی واژن وجود دارد؟ شلی واژن موضوعی است که بسیاری از زنان از گفتگو در مورد آن خجالت می کشند و یا از آن ناراحت هستند. متأسفانه، این باعث می شود بسیاری به جای جستجوی راه حلی برای مشکل خود، در سکوت رنج ببرند و به مرور زمان زندگی زناشویی خود را از بین ببرند. دیواره های واژن از مواد رشته ای و کلاژن تشکیل شده است که به آن انعطاف پذیری و استحکام می بخشد. هنگامی که زایمان طبیعی انجام می شود، فشار زیادی بر دیواره های واژن وارد می کند و منجر به کشش می شود که می تواند حساسیت و سفتی ناحیه را کاهش دهد. این به عنوان شلی واژن شناخته می شود.دکتر الهام امام جمعه متخصص زنان در تهران در ادامه به بررسی راهکار های درمانی شلی واژن می پردازند.

درمان شلی واژن

چه مواردی باعث ایجاد شلی واژن می شود؟

اگرچه معمولاً این عارضه با زایمان همراه است، اما شل شدن واژن می تواند به مرور زمان در نتیجه یائسگی، نوسان وزن، پیری طبیعی یا سایر عوامل ایجاد شود. صرف نظر از علت آن، شلی واژن می تواند با غیرقابل تحمل یا نامطلوب شدن رابطه جنسی، از سلامت عاطفی و سلامتی زن بکاهد.

درمان شلی واژن با تمرینات کگل

تمرینات کگل اغلب به عنوان اولین قدم برای درمان شلی خفیف واژن توصیه می شود. برای زنانی که زایمان کرده ان ، تمرینات کگل می تواند به سفت شدن عضلات ناحیه لگن کمک کند.

درمان شلی واژن با جراحی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یک عمل جراحی است که برای سفت شدن عضلات شل واژن و بافت های نرم اطراف آن طراحی شده است. نتیجه مورد نظر بازسازی قابل توجه دیواره واژن است که منجر به اصطکاک بیشتر و احساس بیشتر در حین رابطه جنسی می شود. نکته منفی در مورد بیماران خاص این است که، مانند هر عمل جراحی ترمیمی، جراحی واژینوپلاستی برای بهبودی نیاز به زمان دارد. اگرچه بسیاری از زنان فقط چند روز پس از عمل می توانند راحت راه بروند،اما بازگشت به کار، ورزش و فعالیت های جنسی تا شش هفته طول می کشد.

تنگ کردن واژن با لیزر

برای خانمهایی که به نتیجه سفت و سختی نیاز دارند، که تمرینات kegel نمی تواند ایجاد کند و ترجیح می دهند تحت عمل جراحی قرار نگیرند، جوان سازی واژن با لیزر را توصیه می کنیم. با از بین بردن آرام بافت ضعیف شده در دیواره واژن و تقویت فیبرین طبیعی و رشد کلاژن، جوان سازی واژن با لیزر می تواند برای زنانی که به دنبال یک درمان ایمن و موثر برای سستی واژن خود هستند، مناسب باشد. درمان های با لیزر می توانند علائم دیگر آتروفی واژن از جمله خارش واژن یا خشک شدن واژن و همچنین نشت مثانه ناشی از بی اختیاری ادرار استرسی را درمان کنند.

پاسخ

5 − دو =

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید