28 دسامبر

بارداری سالم

بارداری سالم

تغییر سبک زندگی – بخش دوم

خواب کافی

زمانی که بارداری سالم را خانمی تجربه می کند، باید جای دو نفر تصمیم گیری نماید. این تصمیم گیری شامل برنامه زیری برای خواب، استراحت، تفریح و تغذیه می باشد. در زمان بارداری خواب مفید و کافی جز مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود. مادر باید در طی روز یک ساعت استراحت و خواب را در برنامه خود قرار دهد. همچنین باید 8 ساعت خواب کافی و مفید را داشته باشد.

در هنگان خواب از دراز کشیدن به کمر اجتناب کنید. زیرا در خون رسانی به رحم اختلال ایجاد می کند. بهترین حالت خوابیدن در زنان باردار، خوابیدن به سمت چپ می باشد. در این حالت خون رسانی به رحم متعادل می گردد.

برای اینکه صبح ها حالت تهوع نداشته باشید، توصیه می شود تا در نیمه شب یک پیاده روی آرام بین 5 تا 10 دقیقه داشته باشید.

مصرف قرص های مکمل

استفاده از قرص های مکمل باید زیر نظر متخصص زنان انجام شود. از مزایای مصرف قرص های مکمل تکامل رشد جنین و جلوگیری از نقض در جنین در هنگام رشد آن در شکم مادر است. میزان مصرف و دفعات مصرف این قرص ها بستگی به شرایط مادر و نظر پزشک متخصص زنان دارد.

کنترل وزن

درست است که مادر در زمان بارداری به دلیل آن که به انرژی بیشتری برای رشد جنین دارد، تغذیه بیشتری را هم باید داشته باشد ولی این تغذیه بیشتر نباید باعث ایجاد اضافه وزن در مادر شود. برای آن که بارداری سالمی را تجربه کنید وزن خود را کنترل کنید.

چکاپ دوره ای دندان و لثه ها

در دوران بارداری به دلیل ایجاد اختلال در هورمون هاب بدن خانم ها، در بعضی از قسمت های بدن تغییرات و مشکلاتی ایجاد می شود که بعد از اتمام باردرای این موارد کاملا از بین می رود. از جمله این عارضه ها مشکلات دهان و دندان می باشد. برای جلوگیری از مشکلات دهان و دندان در خانم های باردار، بهتر است  هر 3 الی 4 ماه به دندانپزشک مراجعه کنید.

سایر خدمات دکتر الهام امام جمعه متخصص زنان و زایمان

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

درمان ناباروری

لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن

و…

شما عزیزان در شبکه های اجتماعی می توانید ما را دنبال کنید ، راه های ارتباطی ما در تلگرام و اینستاگرام

کانال تلگرام متخصص زناناینستاگرام متخصص زنان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر امام جمعه ، متخصص زنان

پاسخ

بیست − هفت =