15 فوریه

انجام جراحی با بی حسی یا بیهوشی

انجام جراحی با بی حسی یا بیهوشی

انجام جراحی های زیبایی زنان با بی حسی یا بیهوشی بهتر است؟ بهترین روش بی حسی در زمان انجام جراحی زیبایی ناحیه ژنتیال کدام است؟ سوالی که خیلی از بیماران از دکتر الهام امام جمعه دارند در رابطه با نوع و روش بیهوشی در زمان انجام جراحی های زیبایی زنان است. اینکه آیا بیمار بیهوشی عمومی را انجام دهد، یا بی حسی از کمر، اسپاینال و یا سدیشن؟ البته با نظر متخصص بیهوشی، انتخاب روش بیهوشی یا بی حسی انجام می شود. اما در رابطه با جراحی زیبایی زنان، بهترین  روش اسپاینال را انتخاب کنید، زیرا بیمار هم درد بعد از جراحی کمتری را احساس می کند و هم عوارض بیهوشی به مراتب کمتر خواهد بود، علاوه بر آن در صورتی که بیمار به صورت همزمان مایل به انجام چند عمل همراه با هم باشد، امکان بی حسی موضعی به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

روش کار در انجام جراحی های زیبایی زنان به روش بی حسی

در این روش از کار معمولا بیمار ترس از عوارض بعد از بیهوشی دارد که البته این ترس بی مورد نیست.لازم به ذکر است که در صورت انتخاب روش بی حسی، فرد هیچ گونه دردی را در طول جراحی متوجه نمی شود و می توان جراحی هایی که به زمان بیشتری نیاز دارند را نیز با بی حسی انجام داد.

در این روش بیمار در طول جراحی بیهوشی نیست و در صورت نیاز می تواند با جراح زیبایی زنان نیز همکاری را داشته باشد.

انجام جراحی با بی حسی یا بیهوشی

مزیت های بی حسی موضعی

بی حسی به نسبت بیهوشی کامل، مزیت های بسیاری دارد:

احتمال آمبولی لخته بسیار پایین است و یا اصلا وجود ندارد، زیرا آمبولی در زمانی که فرد در مدت زمان طولانی بی حرکت و بی هوشی است رخ می دهد.

در زمان استفاده از بی حسی موضعی یک ماده نیز همراه با آن تزریق می شود که از خونریزی زیاد جراحی جلوگیری می کند.

اثر بی حسی در یک تا دو روز بعد از جراحی همچنان در بدن فرد باقی می ماند و عملا می توان گفت بیمار هم در طول جراحی و هم بعد از عمل دردی را احساس نمی کند.

روش کار در بیهوشی با اسپاینال

قبل از انجام بی حسی اسپاینال لازم است متخصص بیهوشی ابتدا محل دقیق تزریق در ستون فقرات بیمار را تعیین کند.این تزریق به زمانی در حدود 3 تا 5 ثانیه نیاز دارد. در ابتدا که بیمار ماده بی حسی را دریافت می کند ممکن است کمی احساس سوزش داشته باشد، اما در هر حال می توان گفت این روش بی حسی به مراتب دردی ندارد فقط در مدت زمان کوتاهی بعد از تزریق دیگر بیمار توانایی حرت دادن پا و انگشت های پا را ندارد، اما نگران نباشید بعد از گذشت مدت زمان مشخص بعد از جراحی این توانایی شما بازمیگردد.

در آخر می توان گفت، نمی توان بهترین روش بیهوشی یا بی حسی را در همه افراد به صورت مشخص بیان کنیم، زیرا انتخاب روش بیهوشی با توجه به شرایط فرد و آستانه درد افراد متفاوت است، بهتر است در این رابطه با متخصص زنان خود مشورت کنید.

پاسخ

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید